Tvrdé PUR pěny s uzavřenou strukturou buněk

Zpracování PUR pěn "stříkáním na místě" patří od 80-tých let minulého století k nejmodernějším způsobům vytváření tepelných a vodotěsných izolací. Tvrdá PUR pěna vzniká přímo na místě směšováním dvou tekutých složek, které se na podklad nanášejí stříkáním. 
Tvrdé PUR pro nástřik pěny dodáváme v několika modifikacích pro konkrétní aplikace. Jejich hlavními výhodami jsou výborné tepelně-izolační, hydroizolační a mechanické vlastnosti. Mezi další výhody patří jejich nenasákavost, bezespárové provedení, jednoduchá technika nanášení a rychlost provádění. 
 
Vysoká užitná hodnota stříkaných tvrdých PUR pěn se uplatňuje především ve stavební výrobě při provádění prostých tepelných izolací, tepelných a vodotěsných izolačních vrstev  a především při sanaci střešních krytin.
 
Pro detailní informace o jednotlivých typech pěn klikněte prosím na Přehled tvrdých pěn vpravo     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Varianty stříkaných tvrdých PUR pěn (podle objemové hmotnosti) a jejich použití  
 
Tvrdé PUR pěny tepelné izolace (30 - 50 kg/m3)
Tyto pěny jsou určeny především pro provádění tepelných izolací (exteriérových i interiérových) při zateplování budov, technologických zařízení, zásobníků, nádrží, jímek, automobilů apod. Hlavními výhodami jsou vodotěsnost a nenasákavost, vynikající tepelně izolační vlastnosti, odolnost proti ropným produktům a zředěným kyselinám i louhům, přilnavost ke všem stavebním materiálům, trvalá odolnost proti působení povětrnosti, minimální zatížení konstrukcí (1,5 - 3 kg/m2) a odolnost proti přelétavému ohni.
 
PURKRYT - tvrdé PUR pěny pro hydroizolace a tepelné izolace střech ( 50 - 60 kg/m3)
Tyto pěny jsou určeny především pro vytváření pochozích střešních krytin (PURKRYT) a používají se pro sanace a zateplení stávajících plochých střech nebo jako nové střešní krytiny. Hlavními výhodami jsou dokonalá vodotěsnost, vynikající tepelně izolační vlastnosti, přilnavost ke všem stavebním materiálům, trvalá odolnost proti působení povětrnosti, pochůznost nutná pro údržbu střechy, minimální zatížení konstrukce střechy (2 - 3 kg/m2) a odolnost proti přelétavému ohni.
 
Fyzikální a technické parametry tvrdých PUR pěn pro střešní krytinu PURKRYT

 
Tvrdé PUR pěny pro mechanickou ochranu, dekorace a výrobu forem
Tyto pěny převážně o vyšších objemových hmotnostech (od 60 do 1000 kg/m3) se používají např. jako hydroizolační nástřiky spodních staveb,  mechanická ochrana tepelných izolací z lehčích PUR pěn nebo polystyrénů, při výrobě interiérových a exteriérových dekoračních nebo stavebních prvků, dále pro výrobu forem a modelů a široké spektrum možností nabízejí i v reklamním průmyslu.